logo_vizitkarte

SIA Leilands un Putnis atbalsta dokumentālās filmas Mežamāsas tapšanu

Sapņi un nezūdošas cerības par valsts brīvības atgūšanu, patriotiska attieksme, apbrīnojama drosme un mērķis, uz ko tiekties – tas viss raksturo Sandija Semjonova dokumentālo filmu „Mežamāsas”, kas tiek veidots kā vēsturisks stāsts, un sabiedrībai būs pieejams jau 2015.gada beigās.

Šī ir pirmā latviešu filma, kas veltīta tieši sieviešu paaudzei, kas bija izaugusi un skolojusies neatkarīgajā pirmskara Latvijā. Dokumentālā filma „Mežamāsas” būs stāsts par sieviešu likteņiem un mežabrāļiem šo sieviešu skatījumā. Filma ir par sieviešu līdzdalību mežabrāļu – nacionālo partizānu cīņās un to atbalstīšanā.

Tas īpašs un emocionāls stāsts, kas papildina esošo valsts vēstures izpratni. Kā liecina pieejamā informācija, šajā brīvprātīgajā partizānu kustībā kopumā iesaistījās ap 12250 cilvēku. Kā zināms, tautā šīs nacionālās kustības dalībniekus dēvēja par mežabrāļiem, un tie tika plaši atbalstīti (kopumā ap 80 000 atbalstītāju).

Sieviešu klātbūtne šajā kustībā nav noslēpums, bet viņas reti bijušas iesaistītas tiešā vardarbībā. Mežabrāļu kustības atbalstītājas pildījušas dažādus pienākumus – kā ēdinātājas, ģērbējas, ārstētājas, glābējas, sakarnieces un pat žēlotājas un tika notiesātas (daļa arī nogalinātas) kopā ar mežabrāļiem. Ticība valstiskajiem ideāliem bija viens no galvenajiem vadmotīviem, kas mudināja šīs drosmīgās sievietes pretoties pastāvošajam režīmam. Viņas to uzskatīja par savu pienākumu.

Dokumentālā filma „Mežamāsas” būs četru sieviešu stāstījums par viņu likteņiem mežabrāļu kustības atbalstīšanā un piedzīvoto, kas papildināts ar vizualizācijām. Filmas varones augušas pēckara apstākļos, vēlāk izcietušas soda nometnes un spīdzināšanu čekā.

Mūs uzrunāja filmas sižeta līnija, kas atspoguļos to, ka ideālu vārdā cilvēks ir gatavs pārdzīvot milzīgas ciešanas, bet tam ir skaidri zināms mērķis, ko vēlas sasniegt un vērtības, kas ir šo ciešanu pamatā. Mūsdienās, iespējams, šis jautājums ir piemirsies, bet vienmēr ir svarīgi apzināties tik būtisku vēstures notikumu ietekmi uz Latvijas sabiedrību un atcerēties cilvēkus, kuri valsts brīvības dēļ ir ziedojuši savas dzīvības. Filma paredzēta ikvienam Latvijas iedzīvotājam, bet īpaši ikvienam mūsdienu jaunietim. Tās mērķis ir ne tikai atstāt vajadzīgu vēstures liecību, bet arī uzrunāt jauniešus un stāstīt, cik sarežģīta bijusi mūsu vēsture.